Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Alistar Karşısında Nasıl Oynanır?

Alistar counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Alistar karşısında yardımcı olacaktır.

Alistar her zaman hamle yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Bunu yaparken kule altına girmeden işini halletmek için çaba gösterecektir. Koridorda çok fazla ileri çıkmadığından emin olmalısın. Gereksiz bir adımda bile büyük bir bedel ödeyebilirsin.

Alistar'ın W yeteneği tıkla ve uygula şeklinde bir yetenek olsa bile ileriye doğru atılarak ondan kaçabilirsin. Çok zor durumda kalacağını düşünürsen Sıçra büyüsünü kullanarak ondan kaçabilirsin. En kötü ihtimalle ona kitle kontrol etkisi uygulayarak hamlesinin yarım kalmasını sağlamalısın.

Koridor aşamasında her şey yolunda gidiyorsa Alistar bir şekilde haritada gezinmeye başlayacaktır. Bu konuda takım arkadaşlarını uyarmayı unutmamalısın. Aynı zamanda alt koridorda tek kalmış olan rakip oyuncunun üzerinde baskı kurmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Alistar savaş başlatmak için Sıçra büyüsünü kullanma taraftarı olmayacaktır. Koridor aşamasında yan taraflara doğru şekilde totem bıraktığından emin olmalısın. Özellikle harita görevlerini yerine getirirken bu son derece önemlidir.

Alistar R yeteneğini kullandığı zaman çok yüksek dayanıklılığa sahip olur. Bu yetenek aktifken hayatta kalma şansı oldukça yüksektir. Ancak özel yetenek son bulduğu zaman onu öldürmesi kolay olacaktır. Hamlelerini iyi ayarlamaya çalışmalısın.

W > Q kombinasyonu ile seni hedeflediği zaman mücadele etmek gibi bir hata yapmamalısın. Bir şekilde geri kaçmaya çalışmalısın. Çünkü bu hamle onun bir planının olduğunu gösterir. Bu kombinasyonu yaptığı zaman tereddütsüz bir biçimde geri çıkmalısın.

Potansiyel

Alistar 2. seviye olur olmaz her türlü hamlelerini yapmaya hazır hale gelir. Bu seviyeden önce olabildiğince rahatsız edici hasar verip onun etkinliğini azaltmaya çalışmalısın. Bu her ne kadar çok kısa bir süre olsa bile o evreyi iyi geçirmen gerekir.

Alistar 6. seviye olur olmaz kule altına dalma maceralarına başlayacaktır. Her zaman koridordaki çalılıklara totem bıraktığından emin olmalısın. Bu Alistar'ın agresif oyununa engel olacaktır. Alistar eşyalarını tamamladıktan sonra mücadele başlatma hamleleri çok daha güçlü olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap