Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Alistar CT (Counter): Alistar Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Alistar CT (Alistar counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Alistar karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-6]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Alistar karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Alistar karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Alistar counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Alistar counter taktikleri

Alistar her zaman hamle yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Bunu yaparken kule altına girmeden işini halletmek için çaba gösterecektir. Koridorda çok fazla ileri çıkmadığından emin olmalısın. Gereksiz bir adımda bile büyük bir bedel ödeyebilirsin.

Alistar'ın W yeteneği tıkla ve uygula şeklinde bir yetenek olsa bile ileriye doğru atılarak ondan kaçabilirsin. Çok zor durumda kalacağını düşünürsen Sıçra büyüsünü kullanarak ondan kaçabilirsin. En kötü ihtimalle ona kitle kontrol etkisi uygulayarak hamlesinin yarım kalmasını sağlamalısın.

Koridor aşamasında her şey yolunda gidiyorsa Alistar bir şekilde haritada gezinmeye başlayacaktır. Bu konuda takım arkadaşlarını uyarmayı unutmamalısın. Aynı zamanda alt koridorda tek kalmış olan rakip oyuncunun üzerinde baskı kurmalısın.

Alistar counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Alistar savaş başlatmak için Sıçra büyüsünü kullanma taraftarı olmayacaktır. Koridor aşamasında yan taraflara doğru şekilde totem bıraktığından emin olmalısın. Özellikle harita görevlerini yerine getirirken bu son derece önemlidir.

Alistar R yeteneğini kullandığı zaman çok yüksek dayanıklılığa sahip olur. Bu yetenek aktifken hayatta kalma şansı oldukça yüksektir. Ancak özel yetenek son bulduğu zaman onu öldürmesi kolay olacaktır. Hamlelerini iyi ayarlamaya çalışmalısın.

W > Q kombinasyonu ile seni hedeflediği zaman mücadele etmek gibi bir hata yapmamalısın. Bir şekilde geri kaçmaya çalışmalısın. Çünkü bu hamle onun bir planının olduğunu gösterir. Bu kombinasyonu yaptığı zaman tereddütsüz bir biçimde geri çıkmalısın.

Alistar'un potansiyeli

Alistar 2. seviye olur olmaz her türlü hamlelerini yapmaya hazır hale gelir. Bu seviyeden önce olabildiğince rahatsız edici hasar verip onun etkinliğini azaltmaya çalışmalısın. Bu her ne kadar çok kısa bir süre olsa bile o evreyi iyi geçirmen gerekir.

Alistar 6. seviye olur olmaz kule altına dalma maceralarına başlayacaktır. Her zaman koridordaki çalılıklara totem bıraktığından emin olmalısın. Bu Alistar'ın agresif oyununa engel olacaktır. Alistar eşyalarını tamamladıktan sonra mücadele başlatma hamleleri çok daha güçlü olacaktır.

Alistar R yeteneği sayesinde herhangi bir türden kitle kontrolünü egale eder. Bu nedenle çok ciddi bir biçimde tanka dönüşür. Birçok Alistar oyuncusu ileriye doğru hamle yaptıktan kısa süre sonra bu yeteneği aktif hale getirmeye çalışacaktır. Bu potansiyelin farkında olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap