Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Alınabilecek En İyi 7 Akıllı Televizyon

Bu yıl satın alabileceğiniz en iyi televizyonu mu arıyorsunuz? QLED ve OLED TV'lerden yeni Mini LED TV'lere kadar bir sonraki televizyonunuz için düşünmeniz gereken pek çok farklı özellik ve yenilik vardır. İşinizi kolaylaştırmak için bazılarını bir araya getirdik. Eğer seçenekleriniz için en iyisini arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Yeni televizyonların piyasaya sürülmesi beklenirken bu tür bir liste hazırlamak kolay bir iş değildir. Ama gelecekte dahi satın alınabilecek bazı özel televizyonlara değinmek istedik. Bunlar 4K çözünürlük, renkli HDR ve çok yönlü özellik setleriyle dikkat çekici olanlardır. Doğru televizyonu bulmak için aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

7. Samsung Q70T QLED TV

Samsung Q70T QLED TV bütçe konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ama yine de iyi bir televizyon sahibi olmak istiyorsanız başvurmanız gereken ilk durak olacaktır. Ancak bunun ötesinde daha düşük seviyede bir televizyon almak bir anlamda tüm performanslardan ve tüm özelliklerden feragat etmek anlamına gelecektir.

Samsung Q70T QLED TV, zengin görüntüler sunar. Aynı zamanda görüntüler arasındaki gecikme oldukça düşüktür. Buna ek olarak işletim sistemi Tizen olduğu için oldukça faydalı özelliklere sahiptir. HDR10, HLG ve HDR10+ desteği vardır. Buna rağmen Dolby Vision açısından herhangi bir destek bulunmamaktadır.

6. LG GX OLED

LG GX OLED TV

Gerçekten duvara asılması gereken bir televizyona sahip olmak istiyor musunuz? Evinizin şıklığına uyum sağlayacak en iyi televizyonu bulmak istiyorsanız LG GX OLED tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Mükemmel görüntü kalitesi ve sahip olduğu diğer özelliklerle son derece ilgi çekicidir.

Ancak mükemmel bir ses arıyorsanız doğru yerde olmadığınızı söylememiz gerekmektedir. Yerleşik hoparlörler bu tasarımın en büyük dezavantajlarından birisidir. Tasarım kısıtlamaları nedeniyle TV yalnızca OLED panelin üstün performansıyla eşleşmeyen ince ve düşük güçlü hoparlörlere sahiptir.

5. Sony Bravia X900H

Sony x900h

Sony Bravia X900H oyuncular için özel olarak geliştirilmiş televizyonlardan biridir. 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 85 inç olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Android TV ile birlikte gelen televizyon 4K çözünürlük desteği sunmaktadır. Televizyonun paneli ise LCD şeklindedir.

Sony Bravia X900H dinamik ve cezbedici 4K HDR renklerine sahiptir. Bu televizyon akıllı bir televizyonun yapması gereken her şeyi yapmaktadır. Doğru koşullarda görüntü kalitesi oldukça şaşırtıcıdır. Sesi geçerli standartlara göre fazlasıyla yeterlidir. Kullanımı basittir ve düşük çözünürlüklü içeriklerde tam performans göstermektedir.

4. Samsung Q80T QLED

Samsung Q80 TL QLED kesinlikle oyuncular için özel bir televizyondur. QLED paneli ve 4K çözünürlüğüyle dikkat çeken televizyonda işletim sistemi olarak Tizen kullanılmıştır. HDR10, HLG ve HDR10+ desteği vardır. Ayrıca televizyonun 49 inç, 55 inç, 65 inç, 65 inç ve 85 inç modelleri bulunmaktadır.

Samsung Q80 TL QLED televizyonda Dolby Vision desteğinin olmaması büyük bir dezavantajdır. Buna rağmen son Quantum 4K işlemcinin gücünden yararlanabilecek, olağanüstü HDR renkler elde edebilecek ve aynı zamanda Tizen OS ile çeşitli farklı özelliklere veya imkanlara sahip olabileceksiniz.

3. Sony A8H OLED

Sony A8H OLED standart bir televizyondur. 55 inç ve 65 inç versiyonları bulunmakta, 4K çözünürlük desteklemekte ve Android TV yazılımıyla birlikte gelmektedir. Ayrıca HDR10, HLG ve Dolby Vision desteği bulunmaktadır. Oldukça geniş açılar ve son derece muazzam ses kalitesi ile dikkat çeken bir televizyon olduğu unutulmamalıdır.

Sony A8H OLED, Sony'nin üst düzey X1 Ultimate işlemcisine sahiptir. Aynı zamanda Pixel Contrast Booster özelliğini içermektedir. Bu televizyondan elde edeceğiniz performans mükemmel düzeyde değildir. Ancak halefi düşünüldüğü zaman hala alınabilecek en iyi Sony televizyonlardan birisidir.

2. Samsung QN900A Neo QLED 8K

Samsung QN900A Neo

Samsung QN900A Neo QLED 8K televizyon şimdilik ülkemizde bulunmuyor ama yakın zamanda (Mayıs civarı) mağazalarda satışa sunulacaktır. Bu televizyonun 65 inç, 75 inç ve 85 inç şeklinde farklı boyutları vardır. 4K çözünürlüğü akıcı bir biçimde sunan televizyon aynı zamanda 8K çözünürlük için desteğini ortaya koymaktadır.

Samsung QN900A Neo QLED 8K TV yalnızca en iyi HDMI 2.1 ve eARC özelliklerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda 4K/120 FPS veya 8K/60 FPS desteği sayesinde yeni nesil konsola veya mükemmel performansı odaklayan bilgisayara yakın zamanda yatırım yapmış oyuncular için idealdir.

1. LG CX OLED

LG CX OLED serisi 48 inç, 55 inç, 65 inç ve 77 inç boyutlarıyla gelmektedir. 4K çözünürlüğe sahip olan televizyonun paneli adından anlaşılabileceği gibi OLED şeklindedir. webOS ile desteklenmiş olan televizyon aynı zamanda HDR10, HLG ve Dolby Vision destekleri sunmaktadır.

LG, en düşük giriş gecikmesi, NVIDIA G-Sync desteği ve yeni nesil konsollar için 4K/120Hz oynanış uyumluluğu ile oyuncuları gerçekten cezbetmek istemektedir. Bu, 4K çözünürlük, Dolby Vision ve Atmos ile birlikte mükemmele yakın olan webOS seçeneğiyle birleştiğinde onu en iyi televizyon haline getirmektedir.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap