Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Akali Karşısında Nasıl Oynanır?

Akali counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Akali karşısında yardımcı olacaktır.

Akali oyunun hemen başında Q yeteneği sayesinde ciddi bir güce kavuşur. Çünkü bu yetenek ile pasif yeteneğin etkileşimi çok ciddi hasarlar almana neden olabilir. Her ne zaman minyon temizlemeye çalışırsan bu yeteneğe maruz kalabileceğini aklından çıkarmamalısın.

Akali'nin sürdürülebilirlik için yetenek kitinde herhangi bir beceri yoktur. Aynı zamanda onun temel nitelikleri diğer şampiyonlara göre biraz düşük kalır. Bu dezavantajlarını en iyi şekilde kullanmaya çalışmalı ve hasar takaslarından avantajlı çıkmalısın.

Akali'nin W yeteneği hasar takası ve hayatta kalma becerisi açısından son derece önemlidir. Ancak bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bir şekilde boşa kullandırtmayı başarırsan iyi bir başarmış olursun. Bu yetenek bekleme süresindeyken hasar takasına girmeyi düşünebilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Akali birçok takım savaşında arka taraftaki taşıyıcılara ulaşmaya çalışacaktır. W yeteneğini etkili bir biçimde kullandığı sürece bunu yapabilecektir. Akali bir mücadeleye giriştiği zaman geri kaçmalı ve W yeteneğinin süresinin bitmesini beklemelisin.

W yeteneği olmadığı zaman Akali savunmasız kalacaktır. Ancak hareketlilik konusunda hala birçok imkanının olduğunu unutmamalısın. Bu nedenle mücadelelerde doğru pozisyon almak çok önemlidir. Mesafeyi korumayı başarırsan sana ulaşma şansını engellemiş olursun.

Potansiyel

Akali özellikle Hextech Silahkılıç eşyasını bitirdikten sonra bir canavara dönüşür. Bu eşya ona can yenileme, yetenek gücü ve saldırı gücü kazandırır. Bir anlamda Akali'de eksik olan her şey bu yetenekle geri gelmiş olur.

Akali dayanıksız şampiyonlara karşı güçlü dalış hamleleri yapabilme şansına sahiptir. 6. seviye olduktan sonra bu hamleleri görmek çok şaşırtıcı olmamalıdır. Yüksek hareketlilik ve hasar potansiyeli sayesinde Akali istediğini almadan geri gitmeyecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap