Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ahri Karşısında Nasıl Oynanır?

Ahri counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Ahri karşısında yardımcı olacaktır.

Eğer Ahri'nin Q yeteneği bekleme süresinde ise seni öldürme şansı epey azalmış olacaktır. Hatta E yeteneğini tuttursa bile Q yeteneği olmadığı sürece seni öldürmesi mümkün değildir. Bu tür durumlarda hasar takası yapmaya çalışmalısın.

Ahri'nin E yeteneği bekleme süresinde olduğunda ise kendini korumak için herhangi bir yeteneğe sahip olmayacaktır. Genelde bu tür durumlarda R yeteneğini kullanma eğilimindedir. E yeteneğinin bekleme süresinde olduğunu bilirsen hemen hamle yapmalısın.

Ahri özellikle R yeteneği olmadığı sürece pek bir şey yapamaz. Bu yetenek olmadığında tehdit olmaktan çıkar. Dolayısıyla R yeteneğini kullanmış olan bir Ahri karşısında dikkatli oynayarak ona baskı kurmalısın. Bunu başarırsan onun karşısında ciddi bir avantaj elde edersin.

Strateji

Büyü direnci topladığın ve E yeteneğinden kaçtığın sürece onun seni öldürmesine izin vermezsin. Ahri karşısında en önemli strateji budur. Genel olarak 6. seviye olduktan sonra haritada dolanmaya başlar. Çünkü özel yeteneği sayesinde muazzam bir hareketlilik kazanır.

Ahri haritada dolanmaya başladığında hemen takım arkadaşlarına ping atarak yardımcı olmalısın. Onun etkinliğini azaltmak istiyorsan takım savaşları başlamadan önce R yeteneğini boşa kullandırtma konusunda baskı kurmalısın.

Potansiyel

Ahri ilk birkaç seviye oldukça güçsüzdür. Bu zaman diliminde ona rahatsız edici hasar verebilir veya onunla hasar takası yapabilirsin. Bu koridor aşamasının başlangıcında yapabileceğin en önemli adımlardan biridir. Elde ettiğin üstünlüğü asla geri vermemelisin.

6. seviye olan bir Ahri'ye karşı dikkatli olmalısın. Çünkü bu seviyeye ulaşır ulaşmaz Ahri'nin gücü epey bir artış gösterir. R yeteneği sayesinde çok fazla potansiyel hamle şansı elde eder. Ancak Ahri oyunun erken evresinde minyon temizleme konusunda problem yaşayan bir şampiyondur.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap