Age of Empires 4’ün Çıkış Tarihi Netleşti

Microsoft’un E3 etkinliğinde özel bir tanıtımı yayınlanan Age of Empires 4 için detaylar artık çok daha net. Açıklamalar göre oyun 28 Ekim’de piyasaya çıkıyor.

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve uzun zamandan beri piyasaya sunulması beklenen Age of Empires 4 için Pazar günü önemli bir etkinlik gerçekleştirildi. Microsoft’un etkinliklerinde yer verilen EA’nın yeni oyunu Age of Empires 4 için özel bir fragman da yayınlandı.

Age of Empires 4 ön sipariş süreci başladı

28 Ekim 2021 tarihi itibariyle teslimatları başlayacak Age of Empires 4 için şimdiden ön sipariş dönemi başlatıldı. Steam üzerinden satın alınacak oyun için Microsoft’tan da oyunculara müjde geldi. Açıklamaya göre 28 Ekim itibariyle Age of Empires 4, Xbox Game Pass desteği alacak ve aboneler yeni oyunu oynayabilecek. Oyun için farklı mod destekleri ise 2022 yılı itibariyle gelecek.

Tanıtımlarda Age of Empires 4’ün yanı sıra Age of Empires 2: Definitive Edition genişletmesi "Dawn of The Dukes" de duyuruldu. Önceki oyunları için de yeni sürüm destekleri sunacak şirket, Age of Empires 4 alan kullanıcıların ücretsiz bir şekilde önceki seriler için yeni güncellemeleri alacağını belirtti.

Age of Empires 4 sistem gereksinimleri neler? 

Age of Empires 4 için Steam sayfasında sistem gereksinimlerine yer verildi.

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
  • İşlemci: Intel Core i5-6300U
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD 520
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Oyun için paylaşılan yeni fragman ise şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap