Advanced SystemCare Nedir?

Zaman içerisinde bilgisayarlar performans, güvenlik ve hız ile ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşabilirler. Bu sizi yeni bir bilgisayar satın almaya ikna edebilecektir. Ancak her şeyden önce sistem optimize edicileri kullanmak isteyebilirsiniz. Bunlar, bilgisayarın farklı bölümleri için yapılmış, farklı özelliklerle oluşturulmuş uygulamalardır.

Advanced SystemCare, IObit tarafından geliştirilmiş bir bilgisayar optimizasyon uygulamasıdır. Çoğu Windows sürümüyle uyumludur. Bilgisayar yazılımını ve güvenliğini hedefleyen kullanıcılar için erişilebilir birçok özelliğe sahiptir. Kolayca indirilebilir ve dakikalar içinde bilgisayar hızını artırma yeteneğine sahip bir uygulamadır.

Advanced SystemCare Nedir?

Advanced SystemCare, IObit yazılım şirketinin bir ürünüdür. 2006'den beri piyasada ve yaklaşık 250 milyon kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Advanced SystemCare, çeşitli yöntemler kullanarak bilgisayar performansını artıran bir yardımcı uygulamadır.

Birincil amacı, gereksiz ve istenmeyen dosyaları sisteminizden kaldırmaktır. Ayrıca, herhangi bir çökmeyi önlemek için Windows hatalarını düzeltebilir. Ayrıca dijital ayak izlerinizi kapatarak güvenli bir tarama deneyimi sağlar. Sonuç olarak, bilgisayarınızın daha sorunsuz, daha hızlı ve daha güvenilir çalışmasına yardımcı olur.

Advanced SystemCare güvenli midir? Evet, Advanced SystemCare tamamen güvenlidir ve gerçekten bilgisayarınızın performansını artırır. Ayrıca, yanında bazı harika yardımcı araçlara da sahiptir. Bununla birlikte optimum performans için ek modüller kullanabilirsiniz.

Advanced SystemCare versiyonları nelerdir?

Advanced SystemCare, yeni başlayan kullanıcılar için kullanışlı ve pratik bir üründür. Teknik bilgi sahibi olanlar bilgisayarlarını manuel olarak güncellemeyi tercih ederler. Advanced SystemCare ise cihazınızın performansını en uygun hale getirmek için gereken işi sizin yerinize yapar. Bu uygulamanın free, pro ve ultimate olmak üzere üç versiyonu vardır.

  • Free Version: Advanced SystemCare ücretsiz versiyonunda oldukça cömerttir. Temel bilgisayar optimizasyonu için uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Böylece işletim sisteminizde yer alan bazı sorunları bulmaya çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra oldukça kullanışlı olan temel güvenlik özellikleri de sunar.
  • Pro Version: PC optimizasyonu için geliştirilmiş bu uygulama farklı özelliklerin kullanımını en üst düzeye çıkartmak için tasarlanmıştır. Bu özellikler, kayıt defteri temizleme, bilgisayar temizleme, sabit disk birleştirme, sürücü güncelleme ve daha fazlasını içerir.
  • Ultimate Version: Bu versiyon uygulamanın sahip olduğu tüm özellikleri verir. Başlıca özellikler bilgisayarınıza sağladığı ek güvenliktir. Bunun için uygulama, Bitdefender motorunu kullanır. Casus yazılım, fidye yazılımı ve virüsler dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılımlar taranacak ve sisteminizden silinecektir.

Advanced SystemCare uygulamasının free version modeli ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamanın Pro Version modeli için yıllık 20 dolar ödeme yapmak gerekir. Ultimate Version için ise yıllık 30 doları gözden çıkarmalısınız. İhtiyaçlarınız hangi doğrultuda olursa onu seçmek çok daha doğru olacaktır.

Advanced SystemCare Free kullanışlı mıdır?

IObit tarafından geliştirilmiş olan Advanced SystemCare Free, kendisinden çok daha kapsamlı olan bir uygulamanın ücretsiz sürümüdür. Bilgisayarınızı hızlandırmak, gereksiz dosyaları temizlemek, casus yazılımları kaldırmak ve güvenlik açıklarını düzeltmek için tasarlanmış bir dizi yardımcı programdan oluşur.

Advanced SystemCare Free uygulamasını indirmek ücretsizdir. Ancak listelenen özelliklerin çoğu yalnızca yalnızca üç bilgisayarda kullanılabilen yıllık 20 dolar tutarındaki pro sürümde mevcuttur. Ücretsiz sürümde bulunmayan özellikler kullanıcı arayüzünde turuncu bir biçimde vurgulanmış durumdadır.

Advanced SystemCare Free gerçek zamanlı casus yazılım koruması, ağ optimizasyonu, otomatik görev zamanlaması ve arka plan RAM temizliği gibi özellikleri içermez. Bunu uygulamanın bir deneme sürümü olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Neredeyse tüm özelliklere PRO sürümünde ulaşabileceğinizi unutmamanız gerekir.

Advanced SystemCare Free özellikleri nelerdir?

IObit tarafından geliştirilen ana panonun ortasında bilgisayarınızın durumunu tarayacak ve ardından düzeltmeler önerecek büyük bir Scan düğmesi bulunur. Gereksiz başlangıç öğelerini, gereksiz dosyaları, kısayolları ve kayıt defteri girdilerini kontrol eder. Ayrıca, casus yazılım taraması ve olası güvenlik açıklarını vurgulama gibi adımları atar.

Advanced SystemCare Free, bilgisayarınızı hızlandırmak için tasarlanmış birkaç optimizasyon aracına sahiptir. Turbo Boost, arka plan işlemlerini durdurarak az miktarda RAM serbest bırakır. Deep Optimization özelliği ise temel sabit disk, ağ ve sistem optimizasyonunu gerçekleştirir.

Sistem optimizasyonunun yanı sıra Advanced SystemCare Free, tarama oturumlarınızı çevrimiçi tehditlerden ve kimlik avı saldırılarından korumak için araçlara sahiptir. Ancak gizlilik özellikleri, tarayıcı izleme önleme ve gerçek zamanlı korumanın tümü abonelik gerektirir.

Advanced SystemCare Free uygulamasının bir diğer önemli özelliği ise yüklü olan yazılımın yeni sürümlerinin ne zaman indirilebileceğini size bildiren bir Software Updater içermesidir. Bu özelliğin maksimum performansta çalıştığını söylemek pek doğru olmasa bile kullanışlı olabilmektedir.

Advanced SystemCare Free kolay kullanılabilir mi?

Advanced SystemCare Free dış görünümler, pencere şeffaflığı ve özel arka planlar için destek içeren modern bir kullanıcı arayüze sahiptir. Yalnızca iki tane görünüm vardır. Readable adını taşıyan görünümün biraz daha kurumsal tarzda olduğunu söylemek mümkündür.

Advanced SystemCare Free ayrıca mevcut RAM ve CPU kullanımınızı gösteren küçük bir masaüstü bileşenine sahiptir. Buna tıklamak, RAM, CPU, Disk ve Metrics için sekmeleri olan küçük bir performans monitörünü açar. Bu mini arayüzde RAM'i temizlemek ve ekran görüntüsü almak için çeşitli butonlar vardır.

Yükleme işleminde çeşitli üçüncü taraf yazılımları yüklemenizi isteyen açılır pencerelerle karşılaşırsınız. Ayrıca sisteminize bir hizmetin yüklenmesini gerektirir ve sizden bir haber bültenine kaydolmanızı ister. Yazılım arayüzünde PRO sürümüne yükseltmek için öneriler ve dikkat dağıtıcı çeşitli unsurlar vardır.

Advanced SystemCare Free tarafından gerçekleştirilen optimizasyonlar gerçekten iyidir. Tarama aracı binlerce gereksiz dosyayı ve eski kayıt defteri girdisini temizleyebilir. Taramadan sonra gösterilen raporun, sorunların ne olduğu ve önerilen çözümlerin ne işe yarayacağı konusunda net bilgiler edinirsiniz.

Advanced SystemCare Free aynı zamanda yaklaşık 30 rastgele işlev içeren bir Toolbox bölümüne sahiptir. Bazı butonlar yalnızca diğer IObit ürünlerine ait yükleyicilerdir. Bazısı ise PRO sürümün bir parçasıdır. Buna rağmen Advanced SystemCare Free içerisinde yer alan File Shredder ve Empty Folder Scanner gibi önemli özellikler vardır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap