Adobe, Photoshop ve Illustrator'ı Web'e Getiriyor

Adobe tarafından yapılan yeni açıklamalarda Photoshop ve Illustrator uygulamalarının web sürümünün kullanıma sunulduğu belirtildi. 

Adobe yıllardan beri fotoğraf düzenleme ve vektörel çalışmalarda Photoshop ve Illustrator uygulamaları ile kullanıcılara destek sağlıyordu. Bugüne kadar uygulamaların web sürümüne yönelik herhangi bir hamle yapmayan şirket, masaüstü versiyonları ile beklentileri karşılayacak şekilde ihtiyaçlara yanıt veriyordu. Ancak son dönemlerde tarayıcı odaklı uygulamaların geliştirilmeye başlanması, Abobe’nin de yeniliğe gitmesini sağladı.

Photoshop ve Illustrator uygulamalarını webe getiren şirket böylece temel olarak pek çok düzenlemenin ve ortak çalışmanın yapılmasını sağlayacak.

Web İle Verimlilik Arttırılacak

Şu anda çalışmaların depolanması ve herkesin kolay bir şekilde erişebilmesi adına Adobe'nin Creative Cloud uygulamasını kullanmak mümkün. Ancak kullanıcıların bu tür seçeneklerde masaüstü ya da iPad uygulamasına sahip olması zorunlu. Bu zorunluluğu ortadan kaldırmak adına ve uygulamaları indirmeye gerek kalmadan tüm çalışmaların görüntülenmesi ve temel düzenlemelerin yapılabilmesi için Adobe yeni bir hamle yaptı.

Tarayıcı üzerinden incelenebilecek ve yorumlar eklenebilecek yeni çalışmalar, böylece daha hızlı bir şekilde işlerin tamamlanmasını sağlayacak. Özellikle tasarımcılar ve geliştiriciler için daha fazla kolaylık sağlayacak olan yeni özellikler, müşterilerin herhangi bir Adobe uygulamasına sahip olmasını zorunlu bırakmayacağından dolayı pratiklik sunacak. 

Üstelik yeni web sürümlerinde pek çok küçük ince ayar ve hızlı düzenlemeler yapılabilecek temel tarayıcı düzenleme araçları da kullanıma sunulacak. Şu anda en son versiyonlarda desteklenmeye başlanan özellik, önümüzdeki günlerde daha yaygın bir şekilde kullanılabilir olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap