Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Acer Nitro QG1 Oyuncu Monitörü Türkiye'de Satışa Sunuldu

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Acer şirketi, daha önce duyurduğu Acer Nitro QG1 isimli oyuncu monitörünü Türkiye’de satışa sundu.

21.5 inç, 23.8 inç ve 27 inç şeklinde üç farklı ekran boyutuna sahip olan Acer Nitro QG1, oyuncular için gerekli özellikleri bünyesinde barındırıyor. VA panele sahip olan monitörler Full HD kalitede görüntü sunuyor. ZeroFrame tasarımının kullanıldığı monitör ince çerçevelere sahip oluyor ve oyunculara daha fazla ekran alanı sunuyor.

Acer Nitro QG1, AMD Radeon FreeSync teknolojisi ile 75 Hz ekran yenileme hızını senkronize ederek oyunlardaki kırılmaların engellenmesini sağlıyor. Monitör, 1ms tepki süresi ile oyun deneyimini daha kaliteli hale getiriyor.

Renk gösterimleri konusunda Black Boost teknolojisi kullanılan monitörde oyunlardaki karanlık bölgeler rahatlıkla görülüyor. Ayrıca geniş renk yelpazesi ile kaliteli bir görünüm sağlıyor.

Acer Nitro QG1, Display Widget adındaki yazılımı sayesinde monitör ayarlamaları kolayca yapılabiliyor ve çeşitli oyunlar için oluşturulan görüntü modlarına geçiş sağlanabiliyor.

Gözlerin yorulmaması adına BlueLighShield ve Flickerless teknolojilerini kullanan Acer, parlaklık oranını düşürmek için ise Acer ComfyView ve Low Dimming teknolojilerini kullanıyor. Böylece oyun deneyimi daha uzun sürelere taşınabiliyor. 

Acer Nitro QG1 Fiyatı Ne Kadar?

Acer, Türkiye’de şimdilik sadece 21.5 inç ve 23.8 inç ekran boyutuna sahip monitörleri satışa sunuyor. Monitörler, 959 TL başlangıç fiyatına sahip.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap