Aatrox CT (Counter): Aatrox Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Aatrox CT (Aatrox counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Aatrox karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-3]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Aatrox karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Aatrox karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Aatrox counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Aatrox counter kısa ipuçları

 • Aatrox'un pasif yeteneği belirli bir şampiyonu veya büyük canavara vurduğunda bekleme süresini azaltır.
 • Q yeteneğini ikinci kez kullandığında ekstra ve üçüncü kez kullandığında bir ekstra daha hasar verir.
 • E yeteneği Q yeteneği kullanıldığı sırada kullanılabilmektedir.
 • E yeteneği Aatrox'un basit saldırısını sıfırlar.
 • R yeteneği belirli süreliğine aktif olur ve Aatrox rakip öldürdüğünde belirli bir süre etki göstermeye devam eder.
 • Q ve E yeteneği sayesinde 2. ve 3. seviyeyi en güçlü şekilde geçiren şampiyonlardan biridir.
 • E yeteneğinin can yenileme özelliği onu koridor dışına itme konusunda işleri zorlaştırır.
 • R yeteneğinin etki süresi sıfırlama özelliğinden dolayı takım savaşlarında sürekli hayatta kalma becerisi gösterebilir.
 • Mobil şampiyonlara karşı problem yaşar çünkü bu şampiyonlar onun hasarını ve kitle kontrolünü hiçe sayma şansına sahiptir.
 • Q yeteneğinin animasyon oldukça yavaş olduğundan ıskalanma olasılığı oldukça yüksektir.
 • Can yenileme azaltıcı herhangi bir etki Aatrox'u durdurma konusunda etkilidir çünkü yetenek kitinde oldukça fazla can yenileme becerisi vardır.

Aatrox counter taktikleri

Aatrox'un tam anlamıyla üzerine gelip hamle yapmasına engel olmak için W yeteneğine engel olman gerekir. Bunu yapabilmek için minyon birliklerinin arkasına saklanabilirsin. Bu sayede son derece güçlü olan dalışlarını engelleyebilirsin.

Aatrox'un E yeteneği kullanılabilir durumda değilse Q yeteneğini isabet ettirmesi çok kolay olmayacaktır. Her ne kadar bu yetenekler birbirinden bağımsız kullanılsalar bile ikisi arasında önemli bir sinerji vardır. Bu sinerjinin hedefi olmamalısın.

Aatrox'un Q yeteneğine ait bekleme süresi özellikle koridor aşamasında son derece yüksektir. Bunun için söz konusu bekleme süresini avantajlı bir biçimde kullanmaya çalışmalısın. Hasar takası yapacaksan Q yeteneği bekleme süresindeyken takasa girmelisin.

Aatrox counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Aatrox ile mücadele ederken R yeteneğinin süresinin dolmasını bekleyebilirsin. Bu süre dolduktan sonra onu öldürebilirsin. Alternatif olarak takım savaşı başlamadan önce ilk onu ortadan kaldırabilirsin.

Aatrox R yeteneği olmadan mücadele edebilme kapasitesine sahip değildir. Aynı zamanda Sıçra büyüsünün kullanılabilir olması önemlidir. Bu yeteneğin ve büyünün bekleme süresinde olması demek Aatrox'un mücadelelere olan etkisini önemli ölçüde azaltacaktır.

Takım savaşlarında süreyi iyi ayarlaman gerekir. Takım savaşında aynı alanda çok fazla kalmayı tercih edersen Aatrox seni cezalandıracaktır. Çünkü bu şampiyon güçlü dalış özellikleriyle dikkat çeker ve yetenek kiti sayesinde tüm etkisini gösterebilir.

Aatrox'un potansiyeli

Aatrox, 2. seviye olduğunda son derece güç kazanır. 2. seviye olduktan sonra muhtemelen sana doğru bir hamle yapmaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda temel hedefin geri kaçmaktan ziyade Q yeteneğinden sıyrılmak olmalıdır.

Aatrox ilk eşyasını tamamladıktan sonra bir canavara dönüşür ve maksimum kombinasyon ile yetenek kitini konuşturur. Sadece tek hamlede saniyeler içerisinde yoğun miktarda hasar verebilme potansiyeline sahiptir. Yeteneklerinden kaçınmaya çalışmalısın.

Aatrox özellikle Q yeteneğinden kurtulma şansına sahip olamadığın zaman çok tehlikeli olacaktır. Bu konuda olabildiğince pratik yapmalısın. Q ile yaptığı her saldırıdan kaçınmalısın. Bunu başarabildiğin zaman Aatrox karşısında her oyununu kolaylaştırmış olursun.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap