49 inç Kaç Santimdir? 49 inç TV En Boy Ölçüleri Nelerdir?

Kabul edelim dev ekrana sahip televizyonlar artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biridir. Yüksek teknolojik avantajlarıyla birlikte bu televizyonlar birçok ayrılığı beraberinde getirmektedirler. Bu açıdan televizyonlar farklı boyutlarda seçimler imkanı tanımaktadırlar.

Bu farklı boyutlardan birisi 49 inç olan televizyonlardır. Peki, 49 inç kaç santimdir? 49 inç televizyonun en boy ölçüleri nelerdir? Birçok insan televizyon alırken inç yerine santim değerini öğrenmek ister. Çünkü Türkiye'de kullanılan ölçü birimi budur.

49 inç kaç santimdir? 49 inç televizyon boyutu en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Televizyonun kaç ekran olduğunu öğrenmek isteyen insanlar 49 inçin kaç santime tekabül ettiğini bilmek istiyorlar. Yapılan hesaplamalara göre ise 49 inç = 124.46 cm şeklindedir.

49 inç televizyonun boyutları ise 108 cm x 61 cm biçimindedir. Bir televizyon alırken bu değerleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak burada en boy oranından daha çok ekran boyutuna odaklanmanız çok daha doğru olacaktır.

49 inç = 124.46 cm olduğuna göre ekran köşegenlerinden yapılan hesaplamaya göre 49 inç televizyon 124 santim olarak bilinmektedir. Bir başka ifadeyle 49 inç televizyon aldığınız zaman 124 ekran televizyon almış olursunuz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap