Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2021 Volkswagen Golf R Tanıtıldı

Almanya merkezli otomobil üreticisi Volkswagen, en güçlü ve en iddialı aracı olan Golf R’ı tanıttı. 2021 Volkswagen Golf R için şimdiye kadar üretilen en güçlü Golf tanımı yapılıyor.

2021 Volkswagen Golf R, pek fazla değişim yaşamayan iç tasarımının yanında dış tasarımdaki yenilikleri ve güçlenmiş motoru ile karşımıza çıkıyor. Yeni eklenen Special ve Drift sürüş modları ile kullanıcılarının oldukça beğeneceği seviyeye gelmiş gözüküyor.

Dış Tasarım

2021 Volkswagen Golf R, ön tarafta geniş havalandırma ızgaralarının yarattığı sportif bir görünüş ile karşımıza çıkıyor. Boydan boya yerleştirilen LED aydınlatmalar oldukça şık görünüyor ve motor çalıştığı an devreye giriyor. Golf R, arka kısımda ise dikkat çekici spoyler ve tampona sahip. Difüzörlerde bulunan dörtlü egzoz çıkışları ile dikkat çekiciliği sportiflik ile birleştiriyor. Ayrıca 2021 Golf R, standart olarak 19’’ boyutundaki standart alaşım jantlarla birlikte geliyor.

İç Tasarım

2021 Volkswagen Golf R, direksiyonun arkasında bulunan dijital gösterge ekranı ve 10’’ boyutunda multimedya ekranı ile kullanıcılarına sunuluyor. Sportif koltuklar tasarımı ile kullanıcıların rahat bir kullanım deneyimi sunması amaçlanırken ayrıca direksiyonda bulunan kontrol tuşlarının yanında yarış moduna geçmeyi sağlayan ‘’R’’ butonu mevcut.

Motor Özellikleri

2021 Volkswagen Golf R, bir önceki Golf R’a göre beygir ve tork değerlerindeki artış ile dikkatleri çekiyor. 320 beygir güç ve 420 Nm tork üreten, dört silindirli 2.0 litrelik motora sahip olarak karşımıza çıkıyor.. Motor, 6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri DSG şanzıman seçenekleri ile sunuluyor. 2021 Golf R, en fazla 250 km/sa hıza ulaşabiliyor ve 0-100 km/sa hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlıyor. Ayrıca Golf R, dört tekerlekten çekiş sistemi sunuyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap