2021 Renault Megane Sedan'ın Özellikleri Belli Oldu

Fransız otomobil üreticisi Renault, Megane Sedan’ın makyajlanan tasarımını ve özelliklerini tanıttı. İç ve dış tasarımda yapılan değişiklikler ile daha da güzelleşen Megane, kullanıcılarına kavuşmak için 2021 yılını bekliyor.

Renault, hatchback ve station wagon modellerine uygulanan makyajlamayı 2021 yılı Megane Sedan’a da uyguladı.

Dış Tasarım

Megane Sedan, ön tarafta Pure Vision LED far teknolojisine, krom parçalarla detaylandırılmış tampona ve ön bölümde yer alan hava deflektörleri ile yenilenmiş. Aracın arka tarafında ise görsel amaçla yerleştirilmiş egzoz çıkışları, LED stoplar, krom detaylar ve yeni tasarım jant seçenekleri sürücülere sunuluyor.

İç Tasarım

Makyajlı Megane Sedan’ın iç tasarımındaki yenilikler heyecan uyandırıyor. Görsel olarak kontrol bölümüne eklenen krom detaylar ve yeni döşemeler dikkatleri üzerine topluyor. Sürücüye kolaylık sağlaması ve yaşam alanını rahatlatmak adına direksiyonda bulunan kontrol düğmeleri ve konsolda bulunan kontroller daha kolay erişilebilir hale getirilmiş.

Donanım seviyesine göre eklenen 9.3’’ boyutundaki ekranı ve 10.2’’ boyutundaki dijital gösterge ekranı aracın iç görünümündeki kaliteyi arttırıyor. 9.3'' boyutundaki ekranda Apple Car Play, Android Auto ve ses tanıma özelliğine sahip olan Easy Link multimedya sistemi tercih ediliyor.

Motor

Makyajlı Megane Sedan, üç farklı motor seçeneği ile geliyor. 115 beygir güce sahip, 3 silindirli 1.0 litre turbo benzinli motor 6 ileri manuel şanzıman ile sunuluyor. 140 beygir gücünde 1.3 litre TCe motor 6 ileri manuel ve 7 ileri EDC şanzıman seçenekleri ile sunulurken dizel motor seçeneği olarak sadece 115 beygir gücünde 1.5 litrelik Blue dCi motor seçeneği 6 ileri manuel ve 7 ileri EDC şanzıman seçeneği ile sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (1)

28 Ekim 2020, 23:12

Aslında güzel arabalar çıkartan bir marka. Arabaları iyi, kullanışlı ve diğer markalara göre fiyat konusunda daha iyi. 2021 yılında çıkacak olan megane modelinin tasarımı hoşuma gitti. Özelliklede içi ve konsolu çok güzel gözüküyor.

Yorum Yap