2021 Ocak Ayında En Çok Satan Akıllı Telefonlar

2021 Ocak ayında en çok satılan akıllı telefonlar belli oldu. Counterpoint Research tarafından hazırlanan raporda iPhone modelleri zirvede yer alıyor.

Araştırma şirketi Counterpoint Research, Ocak ayında en çok satılan akıllı telefonlar hakkında bir rapor paylaştı. Paylaşılan rapora göre en çok satan 10 akıllı telefon modelinden altısı Apple'a ait.

Ocak ayında en çok satan akıllı telefon %6 ile iPhone 12 oldu. İkinci sırada iPhone 12 Pro Max, üçüncü sırada ise iPhone 12 Pro yer alıyor. 

2021 ocak ayı en çok satan akıllı telefonlar

Samsung, Apple'ın Arkasında Kaldı

Dünyanın en çok akıllı telefon satan markası olan Samsung, 2021 Ocak ayında Apple'ın arkasında kaldı.

Listeye sadece iki telefon sokabilen Güney Koreli şirket, orta seviye modelleri Galaxy A31 ve Galaxy A21 modelleri ile listede yer aldı. Xiaomi ise orta segment telefonları Redmi 9 ve Redmi 9A modelleri ile listede kendine yer buldu.

Rapora göre orta segment telefon isteyenlerin tercihi Samsung ve Xiaomi, amiral gemisi telefon isteyenlerin tercihi ise iPhone 12 serisi oldu.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap