Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2021 Jaguar E-Pace'in Özellikleri Tanıtıldı

İngiltere merkezli otomobil üreticisi Jaguar, E-Pace adındaki SUV sınıfı aracını makyajladı. Tasarım olarak pek fazla değişim yaşamayan aracın iç mekandaki malzeme kalitesi ve teknoloji anlamında yenilikleri kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Dış Tasarım

2021 Jaguar E-Pace’in dış tasarımında çok fazla değişim yaşanmadığı görülüyor. Ön tarafta elmas kesim şeklinde yenilenmiş ızgara, daha da büyüyen hava kanalları, ön farlarda tasarlanan J formlu LED aydınlatmalar ve krom parçalarla dokonuşlar aracın daha dinamik ve sportif görünüm kazanmasını sağlıyor.

Jaguar E-Pace’in arka tarafında ise en çok arka stoplar dikkat çekiyor. LED teknolojisi ile yenilenen arka stoplara ek olarak, çift egzoz çıkışı ve tavan spoyleri yenilenenler arasında yer alıyor.

İç Tasarım

2021 Jaguar E-Pace, iç mekanda kaliteyi hayli arttırmış. Metalik detaylar ve ön alanda kullanılan malzemelerin kalitesi ile sürücülerin yumuşak malzemelerle karşılaşması üst seviye araç hissiyatını yakalamış. 

12.3’’ boyutundaki gösterge ekranı ve 11.4’’ boyutundaki kavisli multimedya ekran sunan E-Pace, multimedya ekran üzerinden Spotify ve Deezer gibi uygulamaları telefon bağlantısı gerektirmeden kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca Apple Car Play ve Android Auto desteği araçta bulunan özellikler arasında yerini alırken, ön tarafta bir de kablosuz şarj bölümüne sürücülere sunuluyor.

Motor

2021 Jaguar E-Pace'in kaputunun altında daha önceden bildiğimiz motor seçenekleri mevcut. Giriş seviyesinde 250 beygir güç ve 365 Nm tork üreten 2.0 litrelik motor yer alırken bir üst seviyede ise 300 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litrelik motor aracın performansını sağlıyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Makyajlanan 2021 Jaguar E-Pace’in Türkiye’de fiyatı henüz netlik kazanmadı. Aracın fiyatının yakın bir tarihte açıklanması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap