Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2021 Infitini QX55'in Tanıtımı Yapıldı

Japonya merkezli otomobil üreticisi Nissan Motors’a bağlı olan Infitini, yeni crossover sınıfı otomobili 2021 Infiniti QX55 aracını tanıttı.

2021 Infiniti QX55, tasarımı konusunda önceki araçlarından esinlenmeyi ihmal etmemiş gözüküyor. QX55’in Luxe, Essential ve Sensory isimlerinde üç farklı donanım seviyesi ile önümüzdeki yıl satışa sunulması bekleniyor.

Dış Tasarım

2021 Infitini QX55’in ön tarafına bakıldığında bolca krom parçaların kullanıldığı ızgarası, LED farları, sis lambalarının içine gömüldüğü siyah parçalar otomobile şık bir görünüm katıyor. Aracın arka kısmına bakıldığında ise bagaja da dahil olup iki parçadan oluşan hoş tasarıma sahip, LED teknolojili stoplar dikkati çeken ilk parça oluyor. Stopların hemen altında arka kısımda enine doğru şerit şeklinde siyah parça ve krom detaylı çift egzoz çıkışı arka bölümün tasarımını tamamlıyor. Aracın dış tasarımını pencere kenarlarına yerleştirilen krom çıtalar ve farlardan başlayıp arka bölüme kadar devam eden, araca güçlü ve sportif görünüm sağlayan çizgi tamamlıyor. Ayrıca otomobil 20’’ jant boyutuna sahip olarak satışa sunuluyor.

İç Tasarım

2021 Infitini QX55’in iç mekanında karşımıza krom detayların kullanıldığı üç kollu direksiyon, vites topuzu, kapıları ve orta konsolu takip eden çizgi çıkıyor. 8’’ ekran boyutuna sahip multimedya sistemi, Apple CarPlay ve USB bağlantısı ile aktif edilen Android Auto desteği sunuyor. Multimedya sisteminin altında ise 7’’ boyutunda diğer fonksiyonları gerçekleştirmek için başka bir ekran yer alıyor.

Motor

2021 Infitini QX55, 272 beygir güç, 380 Nm tork üreten 2.0 litrelik benzinli motora ve bu motora eşlik eden CVT şanzıman seçeneği ile sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap