Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2021 Genesis GV70'in Tasarımı Belli Oldu

Güney Kore merkezli Genesis firması, yıl sonu satışa sunacağı 2021 Genesis GV70’in tasarımı hakkında bilgiler ortaya çıktı. Crossover araç sportif yapısı ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

Genesis, ilk SUV sınıfı aracı olan GV80’i tanıtmıştı. GV70 ile birlikte sportif ve premium seviyede havaya sahip aracı tasarımı ile adından söz ettiriyor.

Dış Tasarım

Genesis GV70, ön tarafta diğer modellerde olduğu gibi klasikleşen büyük ızgara kullanmayı tercih etmiş. Büyük ızgaranın yanında dörtlü farlar ve ön tarafta bulunan geniş hava deflektörleri ile sportif görünüm desteklenirken, farların üzerinden başlayan ve arka stoplarda son bulan belirgin çizgi aracın tasarımına güç katıyor.

Genesis GV70’in arka bölümünde ise farlarda olduğu gibi dörtlü stoplar tercih ediliyor. Tavan spoyleri ve köşeli egzoz çıkışları ile birleşen özgün bir tasarıma sahip 21’’ boyutundaki jantlar aracın görüntüsünü tamamlıyor. Genesis GV70’in tampon ve egzoz çıkışları seçilen donanım seviyesine göre farklılık gösteriyor.

İç Tasarım

Genesis GV70, iç mekan kalitesini diğer modellerde olduğu gibi devam ettiriyor. Direksiyonun arkasında bulunan dijital ekran ve konsolun ortasına konumlandırılmış multimedya ekranı şık görüntüsü ile dikkatleri üzerine topluyor. Direksiyonun üzerinde bulunan kontrol düğmeleri ve klima düğmeleri sürücünün rahatlıkla ulaşabileceği şekilde konumlandırılarak rahat ve güvenli bir sürüş hedefleniyor. Genesis GV70’in iç tasarımında direksiyon ve renk değişimi seçilen donanım seviyesine göre farklılık gösteriyor.

Genesis GV70, yıl sonu satışa sunulacak. Motor özellikleri ve yakıt tüketimi bilgilerinin ilerleyen zamanda açıklanması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap