Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2021 Fiat Egea Ailesi Tanıtıldı: Karşınızda Egea Cross

İtalyan tasarımı ile şıklığı hedefleyen Fiat Egea makyajlanmasının yanı sıra yeni bir modele kavuşuyor. Egea Cross ismi verilen yeni model çok yakında yollarda yerini alacak.

Egea Ailesinin Yeni Üyesi: Egea Cross

Fiat Egea ailesine yeni eklenen Egea Cross, yapılı bir hatcback imajı veriyor. Egea Hatcback’e göre yerden 4 cm, toplamda ise 7 cm yüksek olan Egea Cross 10 mm daha geniş ölçülerle otomobil dünyasına katılıyor. Egea Cross, üç farklı donanım paketi ile satılacak; City Cross, Cross ve Cross Plus.

Dış Tasarım

Makyajlanan Egea ailesi’nin en dikkat çekici özellikleri FIAT yazısının bulunduğu yenilenen ızgaralar, yenilenmiş sportif farlar ve elmas kesim standart olarak sunulan jantlar diyebiliriz. Ayrıca LED farlar ve LED arka stoplar üst donanım seviyelerinde sunulan özellikler arasında yerini alıyor.

İç Tasarım

2021 Fiat Egea ailesinde bulunan 10.25’’ boyutundaki multimedya ekranına 7’’ boyutunda yenilenen gösterge ekranı ve  UConnect 5 sistemi, Apple Car Play ve Android Auto özellikleri ile entegre edildi. Fiat Egea, yenilenen direksiyon simidi ile sürücülerin gösterge ekranına bakışını da rahatlatıyor. Yenilenmiş iç mekana krom ve siyah detaylar ile yapılan dokunuşlar Fiat Egea’da kaliteyi oldukça arttırmış gözüküyor.

Teknoloji ve Güvenlik

Fiat Egea, makyajın ardından teknolojik olarak birçok özelliği ile birlikte geliyor. Ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırma, arka koltuklarda bulunan USB girişleri, kablosuz şarj ünitesi ile sürücülere oldukça kolaylık sağlıyor.

Makyajlanan Fiat Egea’lar sürücü, yaya ve trafik güvenliği adına birçok özellikle donatılmış durumda. Trafik işareti tanıma sistemi, akıllı hız asistanı, şerit takip sistemi, yorgunluk uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi Egea’da sunulan güvenlik sistemleri arasında yer aldı.

Motor

Makyajlanan Fiat Egea ailesine yeni bir benzinli motor ekleniyor. Sadece manuel şanzıman seçeneğine sahip üç silindirli 1.0 litrelik benzinli GSE T3 motor, 100 beygir güç ve 1500 d/d itibarı ile 190 Nm tork üretmesi ile dikkat çekiyor. Bunun yanında 1.6 litrelik motorun beygir gücü 120’den 130’a arttırılmış şekilde sürücülere sunuluyor. 1.6 litrelik motorun şanzıman seçenekleri aynı kalıyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Henüz karşılaşmadığımız makyajlı Egea ailesi ile 2021 yılında karşılaşacağız. Fiyat konusunda herhangi bir açıklama yapılmasa da yurt dışında makyajlı Fiat Egea ailesinin başlangıç fiyatı 13.900 euro olarak belirlendi.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap