Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2020'nin En Fazla Kazanan YouTuber'ı Belli Oldu

2020 yılından ayrılmamıza sayılı günler kala, yıl sonu raporları paylaşılmaya devam ediyor. Bu raporlardan en dikkat çekenleri ise Youtube üzerinden büyük gelir elde eden YouTuber'lar. 

Forbes'in açıkladığı verilere göre, 2020 yılında Youtube'den en çok kazanç elde eden isim belli oldu. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu senede zirvedeki isim değişmedi. Bu isim 9 yaşındaki YouTuber Ryan Kaji.

Henüz 9 yaşında olan Ryan Kaji, üst üste üçüncü defa en çok kazanan YouTuber ünvanını elde etti. 2015 yılında henüz 4 yaşındayken Youtube videoları çekmeye başlayan Kaji, Ryan's World isimli kanalı sayesinde 2020 yılında 29,5 milyon dolar kazandı.

En Çok Kazanan YouTuber, Ryan Kaji

Üst üste 3 kez en çok kazanan YouTuber olan Kaji, ABD'nin Texas eyaletinde yaşamaktadır. Ryan's World isimli kanalı ile 29,5 milyon dolar kazanan Kaji'nin, bu kanal ile birlikte 9 aktif kanalı daha bulunmaktadır. 

9 yaşında olan Kaji, yalnızca Youtube üzerinden gelir etmek ile kalmıyor. Ryan's World markalı giysi ve oyuncaklardan yıl boyunca 200 milyon dolar kazandı. Ryan Kaji, 41,7 milyon abone ile beraber 12,2 milyar izlenme sayısına sahip. Aynı zamanda Huge Eggs Surprise Toys Challenge isimli videosu 2 milyar izlemenle ile YouTube'da şuana kadar en çok izlenen 60 videonun arasında yerini almıştır.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap