Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

2020 Model Toyota Corolla Hybrid'in Özellikleri Ve Fiyatı

Japonya merkezli otomotiv üreticisi Toyota, 2020 model Corolla’nın Hybrid modelinde modernleşmeyi gelenekselliği bir arada yaşatıyor.

Toyota Corolla Hybrid Türkiye’de Dream e-CVT, Flame e-CVT, Flame X-Pack e-CVT ve Passion X-Pack e-CVT donanım paketlerine sahip olarak satışa sunuluyor. Donanım seviyelerine göre farklılık gösterse de günümüzdeki sürücülerin aradığı birçok özelliği bulunduran Corolla, geçen yıl Türkiye’de yılın otomobili ödülünü almıştı.

Dış Tasarım

Türkiye’de üretilen Toyota Corolla Hybrid, dış mekanında oldukça yenilikçi ve iddialı gözüküyor. Genişleyen siyah renkte ön panjur, LED teknolojili farlar, cam çerçevelerine ve sis farlarının etrafına eklenen krom detaylar otomobili güçlü ve şık bir görünüme kavuşturuyor. Günümüze göre dizayn edilen dış tasarımı aynı zamanda klasik Japon otomobili görünüşünü de muhafaza ediyor. Otomobil aynı zamanda 17 inç boyutunda alaşım jantlara sahip olarak dış tasarımını tamamlıyor.

İç Tasarım

2020 model Toyota Corolla Hybrid, iç mekanında geniş yaşam alanı ve hoş bir görünüm sunuyor. İç mekanda sürücüleri Dream donanım seviyesinde 4.2 inç ekran boyutuna sahip olan bilgi-eğlence ekranı karşılarken üst donanım seviyelerinde ekranın boyutu 7 inç seviyesine yükseliyor. Bilgi-eğlence ekranı aynı zamanda Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunuyor.

Sürücülerin yol ve sürüş hakkındaki bilgilere göz attığı gösterge panelinde Head Up Display özelliği ön plana çıkıyor. Sürüş bilgileri ön cama yansıtılarak günümüzde yakalanan teknoloji sürücüye hissettiriliyor.

Güvenlik Teknolojileri

Yeni Toyota Corolla Hybrid, güvenlik paketlerini de teknolojilerine ekliyor ve adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi, hız sınırlayıcı, ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası gibi özellikler sunuyor.

Motor ve Performans

Yeni Toyota Corolla Hybrid, 121 beygir güç ve 163 Nm tork üreten dört silindirli 1.8 litrelik benzinli ve elektrikli motordan gücünü alıyor. 0-100 km/sa arası hızlanmasını 11 saniyede tamamlayan otomobil aynı zamanda 180 km/sa maksimum hız kapasitesine sahip.

2020 Model Toyota Corolla Hybrid Fiyatları

  • Hybrid Dream e-CVT 314.550 TL
  • Hybrid Flame e-CVT 324.200 TL
  • Hybrid Flame X-Pack e-CVT 333.400 TL
  • Hybrid Passion X-Pack e-CVT 362.200 TL

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap