11.18 Yamasındaki Fizz Değişiklikleri Geri Alınacak

Riot Games'in 11.18 yamasında gerçekleştirmiş olduğu Fizz değişiklikleri bekleneni veremedi. Bunun üzerine geliştirici ekibi, daha önce gerçekleştirilmiş olan değişiklikleri 11.19 yamasında geri almaya karar verdi. Fizz eski haline kavuşurken, 11.19 yamasıyla birlikte Worlds 2021'e hazır hale gelecek.

11.18 yamasında gerçekleştirilen ve değişiklikler anlamında yoğun olarak nitelendirilebilecek dengelemeler Fizz'den farklı beklentisi olan geliştiricileri memnun etmedi. Değişiklikler sonrası sudan çıkmış balığa dönen Fizz, 11.19 yamasıyla yeniden form tutmaya çalışacak.

Fizz değişikliklerinden vazgeçildi

League of Legends'ın baş oyun tasarımcısı olan Jeevun Sidhu'nun 11.19 yaması için paylaştığı ön bilgilerde dikkat çeken bir detay vardı. Worlds 2021 öncesi son dengeleme değişikliklerini içeren notlarda, 11.18 yamasında gerçekleştirilen Fizz değişikliklerinin geri alındığı belirtildi. 11.19 yaması için planlanan değişiklikler kısmına göz atarak daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Fizz'in sahip olduğu güç büyük oranda özel yeteneğinden gelmektedir. 11.18 yamasında yapılan değişiklikler biraz dengesiz olan yeteneğin dengeli hale getirilmesi içindi. Yüksek seviyeli oyuncuların yetenekten çok daha kolay kaçabilmesi, derecelerde yukarı tırmandıkça Fizz'in sahip olduğu hakimiyetin azaldığını göstermekteydi.

Riot Games bunu düzeltmek için bir dizi dengeleme yaptı ama en önemlisi özel yeteneğin hasarını azalttı. W yeteneğinin vuruş anındaki hasarını güçlendirip temel saldırılara karşı hasar azaltmasını yükseltti. Böylece yüksek seviyeli oyuncular ile düşük seviyeli oyuncular arasındaki Fizz farklılığını engellemek istedi.

Evdeki hesap balıkçı tezgahına uymadı

11.18 yamasında Fizz için gerçekleştirilen değişiklikler bekleneni veremedi. Dengeleme değişiklikleriyle, Fizz'in erken evrede daha iyi olması ve koridor aşamasında hayatta kalma becerisini iyileştirmesi bekleniyordu. Bununla birlikte Fizz'in genel kazanma oranının düşeceğini ama MMR çarpıklığının eşitleneceğini varsayıyordu.

11.18 yamasının ortalarına doğru gelindiğinde ise MMR çarpıklığının çok daha farklı bir boyuta ulaştığı görüldü. Bunun üzerine geliştiriciler 11.18 yamasında gerçekleştirilen tüm Fizz değişikliklerini tamamen geri alınacağını açıkladı. Bunun yerine E yeteneğinin bekleme süresi 16-10 saniyeden 16-8 saniyeye düşürüldü.

Fizz'in profesyonel arenada neler yapacağı şimdilik belirsiz. Profesyonel oyuncular arasında EU West ve Kore bölgelerinde diğer bölgelere göre çok daha popüler olan Fizz'i Worlds 2021'de ne kadar göreceğiz bunu zaman gösterecek. Worlds 2021, 5 Ekim'de başlayacak ve etkinlikteki tüm maçlar 11.19 yamasında oynanacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap