108 MP Dört Arka Kameralı OnePlus 9T Piyasaya Çıkıyor

Twitter üzerinden yapılan yeni paylaşımda 108 MP dörtlü arka kameralı OnePlus 9T’nin 3. çeyrek itibariyle piyasaya sürüleceği belirtildi.

OnePlus’ın bugüne kadar en çok beklenti yaratan modellerinden birisi OnePlus 9T oldu. Şirket dörtlü arka kamera kurulumuna sahip cihazda 108 MP ana kameralı dörtlü bir arka kamera kurulumu tercih etmesi ve cihazda yüksek donanımların kullanılması ilk andan itibaren kamera performansıyla merak uyandırdı. Yeni yaşanan bir gelişmede ise şirketin mevcut modelini 2021 yılının üçüncü çeyreği ile piyasaya süreceği öne sürüldü.

ColorOS 11 global arayüz ile gelecek

Şu ana kadar paylaşılan bilgilere göre OnePlus 9T, ColorOS 11 özel arayüz ile gelecek. Bu özel arayüze yer verilecek olması da dikkat çekici. Zira OnePlus’ın önceki modelleri şirket tarafından geliştirilen OxygenOS ile piyasaya çıkmıştı. Oppo tarafından geliştirilen ColorOS’u kullanmayı tercih eden şirket, bu ortaklık sonrasında ilk versiyonunu da OnePlus 9T ile birlikte geliştirmiş olacak.

Doğruluğu kesinlik kazanmamış olsa da 2021’in üçüncü çeyreği itibariyle piyasaya sunulacak modelin güçlü bir işlemci ile donatılacağı ve 120 Hz destekli Samsung LTPO OLED ekrana sahip olacağı belirtilmişti.

Cihazda yer alması beklenen özellikler ise şöyle;

  • 16MP Selfie kamera
  • Snapdragon 888 Yonga Seti
  • 8 GB RAM ve 128 GB Dahili Bellek
  • 65W hızlı şarj destekli 4500mAh batarya
  • Android 11 işletim sistemi
  • Wi-Fi, USB Type-C şarj, Bluetooth v5.1, A-GPS, NFC

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap